Aktualności

Calineczka - Rodzice Aktorami

Bajka różne ma imiona, imię tegorocznej, wystawionej przez Rodziców dzieci z gr. IV z okazji Dnia Dziecka, to „Calineczka”, którą wyreżyserowała pani Ewelina Piekarska i Joanna Szulborska. Stroje wykonane przez rodziców zaskoczyły wszystkich profesjonalizmem i pomysłowością. Nie jeden przedszkolak nie poznał swojej Mamy ani Taty. Role idealnie pasowały do aktorów: Calineczka - skromna, delikatna dziecina zachwycała spojrzeniem i uśmiechem niewinnej panienki. Pan Kret postawny, przystojny kawaler odtworzył postać dorównując poziomem aktorowi teatralnemu. Subtelne motyle i figlarne żaby odtańczyły swoje tańce, aż dzieci otwierały buzie szeroko z zachwytu. Było, co podziwiać. Oklaskom nie było końca!

Przedstawienie mieli okazję podziwiać także goście IV Pikniku Rodzinnego w ŚWIECIE MALUCHA. Niewiele brakowało, a przedstawienie nie doszłoby do skutku z uwagi na złą pogodę. Ale kto, jeśli nie Rodzice dzieci z gr. IV?! Scenografia powstała dosłownie w kwadrans. Ileż było przy tym emocji…. Inscenizacja wzruszała i bawiła do łez. Okazało się, bowiem, że to samo przedstawienie wystawione po raz drugi wcale nie nudzi się dzieciom. Bo czy może nudzić Mama, czy Tata na scenie? Przedszkolaków, występujących w bajce rodziców, rozpierała duma. Rodzice – Aktorzy w uznaniu za swój talent i zaangażowanie otrzymali pamiątkowe medale, które ufundował sponsor – Bank Spółdzielczy w Wysokiem Mazowieckiem, za co bardzo dziękujemy.
Aktorzy: Calineczka - p. Aneta Gaweł, Książe - p. Mateusz Jabłoński, Mama - p. Ewelina Placek, Wróżka/motyl- p. Barbara Jankowska, Żaby – p. Monika Kulesza i p. Karolina Radziwił, Chrabąszcz – p. Andrzej Jabłoński, Myszka - p. Urszula Grodzka, Kret - p. Waldemar Gołaś, Jaskółka – p. Katarzyna Wilaszek, Narratorki – p. Agnieszka Dąbrowska i p. Aneta Konarzewska. Gościnnie wystąpiła Maja Piekarska, która wcieliła się w rolę Motylka. Dziękujemy z całego serca wszystkim Rodzicom biorącym udział w przedstawieniu oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do jego realizacji! Mam nadzieję, że udział w naszym wspólnym przedsięwzięciu będzie miłym i niezapomnianym wspomnieniem przedszkolnej przygody dla Was i Waszych Dzieci.