Ziemia naszą Planetą – obchody „Dnia Ziemi” w naszym przedszkolu

22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest uroczyście wyjątkowe święto- Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu wszystkie dzieci przychodzą do przedszkola ubrane na zielono na znak tego, że chcą, aby nasza planeta była zielona, czysta. Jest to najbardziej znane i najhuczniej obchodzone święto ekologicznie, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.  Dzieci uczą się jak ważna jest nasza planeta, jak cenna i piękna jest przyroda: lasy, łąki, parki. Wiedzą, że należy o nią dbać: oszczędzać wodę, prąd, segregować śmieci, nie palić traw, nie wycinać drzew.

Dzieci ze wszystkich grup podjęły wspólną i zgodną decyzję co do uporządkowania otoczenia i zabrały się do pracy.  Sprzątały teren wokół przedszkola, pamiętając o tym do jakiego pojemnika wrzucać śmieci. Mamy nadzieję, że pomimo tego, że Dzień Ziemi obchodzimy tylko raz do roku, to nasi wychowankowie będą postępowali tak, jakby trwał on przez cały rok.

Sylwia Choińska