Aktualności

Radosny Dzień Dziecka

 

RADOSNY DZIEŃ DZIECKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

„My jesteśmy dzieci jak dzieci,

Czasem krnąbrne, czasem czupurne,
Ale chcemy, by księżyc świecił,
A noce nie były pochmurne...
Chcemy, by nie było dnia bez słońca,
Pracy bez pięknej radości.
Chcemy, by ziemia śpiewająca
Pełna była dobrej miłości.

(T. Kubiak)

 

Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków. W słoneczne, wtorkowe przedpołudnie, wszystkie dzieci z naszego przedszkola zebrały się w ogrodzie przedszkolnym, aby radośnie obchodzić swój ulubiony dzień, czyli Dzień Dziecka. Inicjatorem tego międzynarodowego święta jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Dzień Dziecka ustanowiony został w 1954 r. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. 

W ramach propagowania założeń tego święta, wszystkie nasze przedszkolaki wspólnie uczestniczyły w wesołych zabawach, przepełnionych radością i beztroską. Dzieci z uśmiechami na buziach uczestniczyły w zabawach popularnych takich jak „Kaczuchy” i „Dwóm tańczyć się zachciało” oraz zabawach tanecznych do piosenek: „Boogie - woogie”, „Ręce do góry” itp. A po wspólnych pląsach i tańcach, przyszedł czas na swobodne zabawy terenie ogródka, gdzie dla dzieci przygotowane zostały kąciki: sportowy, artystyczny, malowania twarzy, fotobudka. Każde dziecko, wedle swojego uznania i zainteresowania, mogło skorzystać z tego, co mu się spodobało. Każda z grup uatrakcyjniała sobie czas zabawami z chustą animacyjną, a także puszczanie baniek mydlanych - tych ogromnych i maleńkich, które wznosząc się w górę pod niebo, powodowały prawdziwy zachwyt i radość dzieci. Dzieci miały okazje zobaczyć jak powstaje wata cukrowa, a potem oczywiście ją zjeść ze smakiem.  Kolejną przekąską był popcorn, robiony w przedszkolu. Najsmaczniejszym momentem tego dnia okazał się obiad. Każdy przedszkolak, prócz zdrowej i sycącej zupy, otrzymał kiełbaskę z grilla. Prócz tego, cześć dzieci, wzięła udział w uroczystościach pod Miejskim Ośrodkiem Kultury w Wysokiem Mazowieckiem. Impreza skierowana specjalnie do najmłodszych. Na początku Burmistrz Jarosław Siekierko złożył wszystkim dzieciom życzenia, a następnie wręczył nagrody laureatom konkursu plastycznego 

 

"Kto Ty jesteś? Polak mały!". Z naszego przedszkola, nagrodzone prace wykonali:

-Kamil Nowosiński 4 lata

- Jerzy Choiński 5 lat

- Emilka Jabłońska

- Paulina Gołaszewska

- Amelia Biała

Wyróznienia otrzymali:

- Zuzanna Glapiak

- Alan Frąckiewicz 

- Iga Kulesza

- Izabela Markowska

- Szymon Marczuk

Kolejnym punktem programu był spektakl Teatru na Walizkach pt. "Atak clownów", który przeprowadził też warsztaty cyrkowe. Ochotnicza Straż Pożarna w Wysokiem Mazowieckiem prezentowała sprzęt i zachęcała do wstąpienia w swoje szeregi.  Jedna z grup, miała też możliwość wyładowania swoich emocji i energii na sali zabaw ,,Dziecięca przystań”. Dzieci bawiły się w basenie z piłeczkami, zjeżdżały na zjeżdżalni, pokonywały różnorakie tory przeszkód z wielkim zaparciem, satysfakcją i uśmiechem na twarzy.

Na zakończenie dnia każdy otrzymał małą niespodziankę. I choć przedszkolaki codziennie otrzymują wiele miłości i serca od rodzin i nauczycielek, w tym czasie czuły się naprawdę wyjątkowo, uśmiech nikomu nie schodził z twarzy. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo.

Wioleta Wnorowska