Aktualności

"Jest takie miejsce na mapie świata- Polska! To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! "

11 listopada 1918 r. to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada 2021 roku obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście ubrane świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień

Grupa dzieci 6-letnich „Pszczółki” przygotowana przez Panią Monikę Kruczkowska i  Mirosławę Nadolną, zaprezentowały uroczystą inscenizację z okazji Święta naszej Ojczyzny. Niestety z uwagi na obecną sytuację nie mogła podziwiać nas publiczność, jednak i na to udało się znaleźć sposób. Przy pomocy naszych kochanych rodziców, został stworzony film, który jest zamieszczony na stronie internetowej naszego Przedszkola dzięki temu w każdej chwili można podziwiać piękny występ. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola słowem i piosenką oddały miłość do Ojczyzny oraz szacunek bohaterom i symbolom narodowym.

 

Monika Kruczkowska