Jesienne Drzewa

Dzieci z Przedszkola nr 1 Świat Malucha z grupy IX wzięły udział w obchodach dnia Drzewa w ramach realizacji projektu ZDROWA ZIEMIA ZDROWI MY 2021/2022. Obchodzony Dzień Drzewa jest elementem edukacji ekologicznej. W naszym przedszkolu tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy wzrastania drzewa. Dzieci uczyły się rozpoznawać i nazywać zarówno wybrane drzewa iglaste jak i liściaste. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne pt. „Jesienne drzewa”. Nie zabrakło też wspólnych zabaw i śpiewu. Podjęte działania miały na celu przede wszystkim propagowanie idei ochrony przyrody, pogłębienie wiedzy na temat drzew i integrowania dzieci całego przedszkola we wspólnej nauce i zabawie.

Hanna Różańska