Dzień Pluszowego Misia 2021

Listopad to miesiąc, w którym przedszkolaki zarówno te młodsze jak i te starsze obchodzą Światowy Dzień Pluszowego Misia. W czwartek 25-tego listopada, każde dziecko przyszło do przedszkola przebrane za misia z uśmiechem na twarzy, niestety ze względu na pandemia bez swoich misiowych przyjaciół, których z pewnością brakowało ale mimo to zabawa była świetna! Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji: dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach Jadą, jadą misie”,  „Pluszowy miś”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”, wykonywały misiowe prace plastyczne, rozwiązywały quizy i brały udział w konkursach oraz zabawach tanecznych ze specjalnym gościem czyli dużym, żywym misiem. Po tak atrakcyjnych i wyczerpujących zabawach, dzieci mogły odpocząć oglądając bajki, których głównymi bohaterami są popularne misie – „Miś Uszatek”,  „Kubuś Puchatek”, „Miś Paddington” , „Gumisie”.  Dzień Pluszowego Misia był pełen niesamowitych wrażeń, przepełniony radością,  uśmiechem i pozytywną energią, która emanowała od dzieci.  Pamiętajmy, że miś jest bardzo ważny dla każdego...dla małego i dużego. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że  misiowe zabawy zostaną we wspomnieniach dzieci na długi czas!

Karolina Frąckiewicz