Lulajże Jezuniu...

jasełka

Z pewnością okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 Świat Malucha wraz z Paniami również zadbały o świąteczną atmosferę i podtrzymanie tradycji.  Podczas występu przedszkolaki przedstawiły swoją opowieść o narodzinach Jezusa, oprawioną wieloma kolędami.  Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Zwieńczeniem owych występów  były życzenia świąteczne i noworoczne skierowane przez Panią dyrektor Elżbietę Grabińską do dzieci i pracowników przedszkola.  Wszystko to sprawiło, że w naszej placówce  zapanował uroczysty i nastrojowy klimat.

Paulina Buczyńska