Dla was dziś kwiaty i uśmiechy

"Dla was dziś kwiaty i uśmiechy.  Pierwszy promień bliskiej wiosny...

Dzień bez kłopotów i bez trosk.  Dla mamy, Pań i dziewczynek,
W domu, przedszkolu i na wycieczce, każdego dnia dobry uczynek -

To jest od chłopców upominek"(...)

8 marca to wyjątkowy dzień, szczególnie dla wszystkich pań, zarówno tych dużych jak
i małych. W tym dniu obchodzony jest Dzień Kobiet. To zwyczaj, który ma już dość długą tradycję. Co prawda pierwszy Dzień Kobiet obchodzony był 28 lutego 1909 roku, jednak już od roku 1910 świętujemy go właśnie w marcu. Dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 1 Świat Malucha w Wysokiem Mazowieckiem również uczciły ten dzień. Grupa III pod opieką Pań Joanny Szulborskiej i Justyny Murawskiej przygotowały występ, w którym nie zabrakło piosenek i wierszy również tych z humorem. W tym uroczystym dniu chłopcy z wielką elegancją złożyli Paniom jak również swoim koleżankom najserdeczniejsze życzenia i wręczyli tulipany. Ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym, a radosna atmosfera panowała już od samego rana w każdej grupie przedszkolnej. Uśmiechnięte buzie Pań, przedszkolaków, zwłaszcza dziewczynek świadczyły o mile spędzonym czasie. Dzień Kobiet, który corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych, dostarczania radości i wzruszających przeżyć.

Joanna Szulborska