Aktualności

My jesteśmy kotki dwa

„My jesteśmy kotki dwa…”- Światowy Dzień Kota w naszym przedszkolu.

Dnia 17.02.2022r. dzieci z naszego przedszkola obchodziły Światowy Dzień Kota. W tym dniu wszystkie przedszkolaki „upodobniły się” do swoich czworonożnych przyjaciół, ubierając się w „kocie barwy”, oraz zakładając przygotowane wcześniej kocie maski, oraz dorysowując sobie „wąsy”. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania o kotku, a później uczyły się w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, oglądały książeczki, zapoznawały się z „kocimi” obyczajami, oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe „kocie” zabawy takie jak: „koci spacerek”, rozwiązywanie zagadek, wykonywanie różnorodnych prac plastycznych, śpiewanie kocich piosenek. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Mimo, iż na przestrzeni lat spotykały je różne losy, obecnie są coraz bliższe i „kochane” przez ludzi. Dzieci w tym dniu wspaniale się bawiły.

Ewelina Skarżyńska