Za nami pierwszy Dzień Wiosny

wiosna

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…

Za nami pierwszy dzień wiosny. Dla naszych najmłodszych odkrywców niezwykle ważne jest poznawanie otaczającego ich świata. Jest to również idealna okazja, by urozmaicić wychowankom czas zabaw i przedstawić im pierwsze definicje wiosny. 22 marca 2022 r. był wyjątkowym dniem dla wszystkich dzieci z naszego przedszkola. Przedszkolaki wysłuchały listu od Bałwanka a następnie przywitały Panią Wiosnę wierszem i piosenką. Tańczyły  do piosenek o wiośnie, a także przy muzyce klasycznej Piotra Czajkowskiego i Antoniego Vivaldiego. Dzieci poznały legendę o topieniu Marzanny. Rozwiązując zagadki o tematyce wiosennej wykazały się ogromną wiedzą przyrodniczą. Jednak najlepszą metodą odkrywania wiosny była wycieczka do parku. Tam dzieci miały ,,bliski kontakt” z jej oznakami. Niezwykłe spotkanie z Pania Wiosną przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.

Wioleta Wnorowska