Aktualności

Starszaki występują...

Przedszkole zapewnia dzieciom możliwość rozwijania talentów i stwarza okazję do pierwszych popisów, wystąpień. Dzieci przeżywają to w różny sposób - często cieszą się, a czasem stresują. Jest to jednak zawsze dumą dla rodziców, którzy chętnie śledzą postępy dziecka.

28 marca 2014 r. reprezentanci starszaków z grupy IV wzięli udział w IV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Zdrowiu pod hasłem "Bezpieczny i zdrowy przedszkolak" organizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem. Nasza drużyna wykazała się ogromną wiedzą na temat bezpieczeństwa i zdrowia oraz wielkim sprytem i zwinnością podczas mających tam miejsce konkurencji sportowych. Dzieci powróciły do przedszkola z medalami, dyplomami, nagrodami, a co najważniejsze szeroko uśmiechniętymi buziami.

Nasze przedszkole wzięło także udział w eliminacjach powiatowych Festiwalu Piosenki Przedszkolaków "Mama, Tata i ja", które odbyły się dnia 11.04. 2014 r. w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu. Nasza reprezentantka, Nikola Jurczak (lat 5) z grupy Pszczółek zaprezentowała swoje umiejętności wokalne w piosence pt. "Co powie tata?". Gratulujemy Nikoli wspaniałego występu!

W dniu 3 maja 2014 r. zespół „Podlasianki”, składający się z dziewczynek, wystąpił w Konkursie Pieśni Patriotycznej w MOK-u w Wysokiem Mazowieckiem. Zaprezentował pieśń pt. „Wojenko, wojenko”, sławiącą męstwo i odwagę walczących Polaków. Wychowankowie cieszyli się ze zdobytego pucharu i słodkiego poczęstunku.

Natomiast 18 maja 2014 r. przedszkolaki miały okazję pokazać swoje talenty taneczne. W Przeglądzie Tanecznym „Wesoły pląs”, który odbył się w MOK-u w Czyżewie, zespół „Tańczące promyki” zaprezentował „Polkę country”. Dzieci zatańczyły na scenie z wielkim zaangażowaniem i przejęciem dla szerszej publiczności. Zdobyły puchar oraz indywidualne nagrody rzeczowe.

Swoje umiejętności sportowe dzieci z grupy V miały okazję pokazać na Olimpiadzie Sportowej w Zambrowie w dniu 31 maja 2014 r. Brały udział w sześciu konkurencjach sportowych i dodatkowe punkty zdobyli rodzice, występując w trzech konkurencjach. Była to wspaniała zabawa, pełna emocji dla młodszych i starszych uczestników olimpiady. Dzieci cieszyły się ze zdobytych medali oraz dyplomu.

Gorąco dziękujemy rodzicom za wsparcie, poświęcony czas i dobre serce! A dzieciom życzymy, aby z wielkim zapałem rozwijały swoje zainteresowania i talenty w dalszej drodze edukacji.