Aktualności

Dzień Pluszowego Misia

    Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. We współczesnym świecie mediów i zabawek elektronicznych maskotka pluszowego misia dla niektórych dzieci może być mało atrakcyjna, a bajki o Misiu Uszatku czy Kubusiu Puchatku muszą konkurować z bohaterami kreskówek o obco brzmiących imionach.

Mimo to pluszowego misia kochają wszyscy, zarówno dzieci, jak i dorośli. Jako ulubiona dziecięca zabawka miś stał się również ulubionym bohaterem literackim.  Dnia 26 listopada 2015 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci idąc rano do przedszkola nie zapomniały o zabraniu ze sobą swoich pluszowych przyjaciół. Tego dnia w przedszkolu czekał też na nie wyjątkowy gość – wielki pluszowy miś Krzyś. Były wspólne zabawy przy misiowych piosenkach i konkursy.

        Podsumowaniem uroczystości było nagrodzenie laureatów w konkursie literackim pt. „Misiowe przygody wierszem pisane”, który cieszył się ogromnym powodzeniem wśród naszych przedszkolaków.