Nasza placówka

Nasze przedszkole to placówka z tradycjami, istnieje od 1971 r. Obecnie organem prowadzącym jest Rada Miasta. Nasza placówka położona jest w centrum osiedla Pułaskiego przy ul. Armii Krajowej 3. Teren wokół przedszkola zabudowany jest blokami mieszkalnymi, z dala od głównych dróg o silnym natężeniu komunikacyjnym. Przedszkole otoczone jest ogrodem pełnym zieleni,co sprzyja kształtowaniu postaw ekologicznych. Teren jest wyjątkowo spokojny, odległy od miejskiego hałasu. Ogród przedszkolny daje nam duże możliwości do przeprowadzania gier i zabaw na świeżym powietrzu.

Budynek przy ulicy Armii Krajowej 3 dostosowany jest do potrzeb przedszkola 5 oddziałowego, dodatkowa grupa (VI) mieści się w budynku Gimnazjum. W roku szkolnym 2016/2017 do naszego przedszkola zostało przyjętych 172 dzieci.

Grupa I -  3 i 4 latki

Grupa II - 4 latki

Grupa III - 4 i 5 latki

Grupa IV - 5 i 6 latki

Grupa V - 5 i 6 latki

Grupa VI - 3 latki

Przedszkole zapewnia edukację oraz opiekę dzieci w wieku 2,5-6 lat.

Specjalnie dobrany program edukacyjny pozwala na zdobywanie wiedzy niezbędnej do rozpoczęcia nauki w szkole. Uczymy wzajemnego poszanowania, dobrych relacji koleżeńskich i obcowania w grupie. Proponujemy ciekawe zajęcia i opiekę pedagogiczną. Dołożymy wszelkich starań, aby Dzieci chętnie mówiące miały wiele okazji do wypowiadania się na różne tematy, a te z natury nieśmiałe odnalazły chęć i radość mówienia. Będziemy czuwać nad prawidłową postawą Dzieci oraz postaramy się wzmocnić odporność, podczas częstych spacerów i zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.

Zapewniamy wysoko wykwalifikowanych wychowawców oraz wszechstronne nauczanie przez zabawę.